fbpx

Dlaczego warto zamieszkać w Konstancinie?

Konstancin-Jeziorna znana jest z uzdrowiskowego charakteru oraz luksusowych rezydencji i zabytkowych dworków. To tutaj z dala od gwaru stolicy, w otoczeniu bujnej przyrody swoje domy mają znani politycy, artyści oraz biznesmeni. Jednak nie tylko znakomite sąsiedztwo jest powodem do wyboru Konstancina na swoje miejsce do życia.

Czym wyróżnia się rynek nieruchomości premium w Konstancinie

Konstancin-Jeziorna leży 20 km od centrum Warszawy. Wystarczy 30 minut jazdy samochodem, aby przenieść się do innego świata. Miasto powstało w 1897 r., kiedy to hr. Witold Skórzewski zajął się rodzinnym spadkiem i dokonał parcelizacji części ziem. Hrabia przyczynił się do wydzielenia 261 działek, doprowadzenia linii kolejki wilanowskiej oraz urządzenia parku miejskiego w stylu angielskim z kortami tenisowymi i hotelem z restauracją. Tak właśnie wyglądał początek „osady”, która została nazwana na cześć matki Skórzewskiego – Konstancji.

 

Konstancin-Jeziorna od początku był przestrzenią luksusową. Miejsce szybko zyskało na popularności i w zawrotnym tempie zaczęły powstawać tam wille letniskowe najbogatszych obywateli. W Konstancinie mieszkali m.in. Stefan Żeromski, rodzina Wedlów oraz Maria Dąbrowska. Każdy z tych projektów powstawał w najlepszych pracowniach architektonicznych, a do najpopularniejszych willi zaliczyć można:

 

  • Ukrainka mieszcząca się przy ulicy Batorego 16., zbudowana w 1914 roku wg projektu Tadeusza Tołwińskiego.
  • Hugonówka, zlokalizowana przy Mostowej 15, pierwotnie była Zakładem Przyrodoleczniczym, teraz jest siedzibą Konstancińskiego Domu Kultury.
  • Anna, znajdująca się przy ulicy Żeromskiego 10, zbudowana została według projektu Jana Heuricha młodszego dla mecenasa Alberta Konstantego Klimpla w stylu wiedeńskiej secesji.

 

Kolejnym wyróżnikiem Konstancina jest status uzdrowiska. Dzięki ​​złożom wód leczniczych i specyficznemu mikroklimatowi funkcjonują tutaj liczne sanatoria. Główną atrakcją jest Park Zdrojowy z tężnią solankową. Park ma bogatą infrastrukturę towarzyszącą, kawiarnie, place rekreacyjne, amfiteatr.

 

Konstancin oprócz mikroklimatu oraz zabytkowych rezydencji oferuje bogatą bazę gastronomiczno-usługową. Jednym z najmodniejszych miejsc jest centrum handlowe „Stara Papiernia”. Nazwa nawiązuje do pierwszego na Mazowszu zakładu papierniczego, który powstał w starym młynie w Jeziornie w XVIII w. Również klimatyczna restauracja Cafe Park usytuowana w starej Willi tuż przy Parku Zdrojowym jest stałym punktem spotkań mieszkańców Konstancina.

Jakie typy nieruchomości premium są dostępne na terenie Konstancina?

Dzięki statusowi uzdrowiska i bliskości terenów chronionych gmina nie jest wyeksploatowana przed deweloperów. Przeważają w niej 3 typy nieruchomości premium:

  • zabytkowe rezydencje otoczone ogrodami;
  • luksusowe apartamenty;
  • nowoczesne domy o ciekawej architekturze, budowane przy użyciu najnowszych technologii.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości premium na terenie Konstancina na przestrzeni lat 2019-2021

W lutym 2022 r. średnia cena domów w Konstancinie wynosiła ok. 4,3 mln zł, czyli ok. 8,6 tys. zł/m kw. Według danych z platformy Szybko.pl obecne ceny są wyższe od tych z 2019 r. o ponad 12% – wtedy domy oferowano za ok. 7,5 tys. zł m kw. Praktycznie takie same kwoty obowiązywały w 2020 r. Z kolei od 2021 r. można zauważyć dynamiczny wzrost – średnia cena wynosiła wówczas 7,8 tys. zł/m kw. czyli 3,5% więcej niż rok wcześniej, i ok. 9% mniej niż obecnie.

 

Natomiast, jeśli chodzi o ceny luksusowych rezydencji, to średnia cena ofertowa zgodnie z wyliczeniami serwisu Morizon.pl wynosi ok. 12,5 mln zł, tj. ok. 18,4 tys. zł/m kw.

konstancin willa

Top 5 lokalizacji na terenie Konstancina

Konstancin-Klarysew

Klarysew jest najdalej wysuniętą na północ dzielnicą Konstancina i położona  najbliżej Warszawy. Dominuje tutaj niska willowa zabudowa. W jej obrębie znajdują się luksusowe zamknięte osiedla oraz posiadłości wybudowane przez prywatne osoby. Dzielnica ceniona jest za bliskość zielonych terenów rekreacyjnych oraz Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. W odległości 5 minut samochodem znajdują się liczne renomowane placówki edukacyjne m.in. Szkoła Amerykańska oraz Szkoła Montessori. Warto dodać, że Klarysew ma miano bardzo bezpiecznego rejonu.

Osiedle Konstancja

Osiedle składa się z 320 domów w zabudowie bliźniaczej oraz rezydencji o powierzchni od 216 do 311 m kw. Nad projektami domów czuwały najlepsze polskie pracownie architektoniczne. Na jego terenie są prywatne ogrody oraz park z placem zabaw dla dzieci i boiskiem do koszykówki. Oprócz nowoczesnego wyglądu osiedle ma całodobową ochronę oraz dodatkową barierę na podczerwień.

Osiedle Sadowa Park

Sadowa Park to kompleks 7 luksusowych budynków jednorodzinnych o niebanalnej architekturze. Domy zostały zaprojektowane przez uznaną pracownię Beczak&Beczak. Wyróżniają się płaskim dachem, efektownymi przeszkleniami oraz wykończeniem z betonu technicznego.

Osiedle Harmonium

Osiedle znajduje się u zbiegu ulic Wczasowej i Warszawskiej i składa się z domów w zabudowie bliźniaczej, położonych w otoczeniu gęstej zieleni. Bryły budynków mają proste kształty, które nie tylko są ponadczasowe, ale też sprzyjają energooszczędności. Deweloper projektując osiedle, inspirował się skandynawskimi wzorcami, czyli prostotą, wygodą, naturalnością, intymnością i spokojem.

Ulica Batorego

Osoby z wysokim budżetem szukają nieruchomości w rejonie ulicy Batorego. Tutaj znajdują się najpiękniejsze historyczne rezydencje. Wille otoczone są wysokimi murami i w większości starodrzewiem. Dzięki temu lokatorzy mają zapewnioną ciszę i prywatność.

konstancin dom

Inwestycje premium, w które warto inwestować już teraz – nadchodzące projekty

Lipova Living

Niedawno rozpoczęła się budowa osiedla premium Lipova Living. Inwestorem jest Albero Invest, natomiast za projekt odpowiada uznana pracownia 81.WAW. W skład osiedla będzie wchodzić 11 siedmiopokojowych rezydencji o powierzchni od 293 do 327 m kw. Budynki wyróżniają się prostą i harmonijną bryłą, ułożoną w kształt litery L. Fasady będą utrzymane w jasnej kolorystyce, która podkreśli jakość wykorzystanych do budowy materiałów w tym naturalnego spieku kwarcowego.

New Oakland Park „Domy z pasją” w Chylicach

Inwestycja zlokalizowana jest w Chylicach-Pólku, przy ul. ul. Starochylickiej. Osiedle jest idealne dla aktywnych osób, jednocześnie pragnących ciszy i spokoju. Składa się z kilku etapów. W pierwszym powstaną 4 siedmiopokojowe domy o powierzchni 263 m kw. każdy. Do budowy zostaną wykorzystane najwyższej jakości materiały, np. Ceramika Dryfix oraz ceramiczne dachówki. Inwestor przygotowuje też infrastrukturę pod energooszczędne rozwiązania.

  • Paweł Chęciński

    09.03.2022

Poznaj Twój przyszły Zespół

Language