fbpx

Jak i dlaczego inwestować w nieruchomości premium?

Coraz więcej Polaków zastanawia się jak inwestować posiadane oszczędności. Lokaty terminowe w bankach są niskooprocentowane, podobnie jak konta oszczędnościowe. Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie również na nic się zda. Są one wówczas nie tylko mało bezpieczne, ale także nieodporne na inflację. Sprawdzonym sposobem na zabezpieczeniem posiadanego kapitału oraz jego pomnożeniem  jest inwestowanie w luksusowe nieruchomości z segmentu premium. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i może przynieść duża satysfakcję finansową w perspektywie czasu. Jak inwestować w nieruchomości premium? Podpowiadamy!

 

Jakie nieruchomości są nieruchomościami premium?

Na początku doprecyzujmy które nieruchomości możemy określić jako nieruchomości z segmentu premium . Mianem tym określa się te apartamenty i domy, które spełniają następujące kryteria .

  • prestiżowa lokalizacja
  • wysoki standard wykończenia;
  • w przypadku apartamentów wysoki standard budynku
  • duży metraż
  • dodatki ekstra np.duży taras

Do nieruchomości luksusowych zalicza się między innymi przestronne apartamenty, które wyposażone są w duży taras i zapewniają piękny, niczym niezakłócony widok. W wielu obiektach klasy premium można liczyć na basen, siłownię, podziemny parking. Zdarzają się nawet strefy SPA, które szczególnie cenione są przez młodych ludzi. Często wykorzystywany jest monitoring, który w połączeniu z dodatkowymi systemami zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom. Do tego dochodzi bardzo atrakcyjna lokalizacja. W Warszawie  jest to między takie dzielnice jak Śródmieście ,Powiśle, Stary Mokotów, Stary Żoliborz ,Żoliborz Artystyczny, Wilanów ,Miasteczko Wilanów i pobliski Konstancin. który jest świetnie skomunikowany z Warszawą. Również w innych polskich miastach nie brakuje dzielnic, w których znaleźć można perfekcyjnie utrzymane nieruchomości premium. Każdy zainteresowany ulokowaniem pieniędzy w ten sposób znajdzie obiekt, który idealnie wpisze się w jego oczekiwania.

 

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości premium?

Inwestowanie w luksusowe nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością. Nie dzieje się to bez powodu. Okazuje się, że jest to świetny wybór, jeśli dysponujemy odpowiednim kapitałem który chcemy  dobrze i bezpiecznie ulokować. Wbrew temu, co sądzi wiele osób, nieruchomości premium cieszą się w Polsce ogromną popularnością, która mimo wielu procesów zachodzących na rynku, wcale nie słabnie. Takie obiekty zalicza się do aktywów, które są:

  • mierzalne;
  • namacalne;

Pod tym względem znacznie przewyższają inne sposoby inwestowania dużych kwot pieniędzy. Są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kryptowaluty, które pociągają za sobą duże ryzyko, czy inwestowanie na giełdzie. Stawiając na nieruchomości premium, nie trzeba prawie w ogóle obawiać się tego, że straci się pieniądze. Prowadzone analizy i statystyki pokazują, że w ciągu dekady wartość większości obiektów luksusowe znacznie wzrośnie.

nieruchomości premium

Jak inwestować w luksusowe nieruchomości i od czego zacząć?

Rozważając inwestowanie w nieruchomości premium, o wiele bezpieczniej jest postawić na współpracę z biurem nieruchomości które obsługuje segment premium niż poszukiwać nieruchomości na własną rękę . Wybierając takie rozwiązanie otrzymujemy kompleksową obsługę związaną zarówno z procesem poszukiwania ale również w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z nabyciem nieruchomości.

 

Jakimi formalnościami zajmie się agencja nieruchomości przy inwestowaniu w lokale premium?

Współpraca z doświadczonym biurem nieruchomości gwarantuje nam  bezpieczeństwo transakcji, oszczędność czasu przy poszukiwaniu ofert oraz zminimalizowaniu stresu związanego z procesem negocjacji.. Biuro nieruchomości wykonuje następujące czynności:

– weryfikacja stanu prawnego nieruchomości

– wyszukanie oraz  przedstawienie ofert klientowi poszukującemu wg jego kryteriów poszukiwania

– przeprowadzenie procesu negocjacji i warunków nabycia wybranej nieruchomości

-współpraca z klientem od momentu nawiązania kontaktu do dnia przejęcia zakupionej nieruchomości

 

Inwestowanie w luksusowe nieruchomości – jak wygląda proces poszukiwania domu/mieszkania?

W przypadku chęci zakupu przez klienta nieruchomości premium w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych kryteria poszukiwania są nieco inne niż przy zakupie nieruchomości na cele inwestycyjne. W takim przypadku zadaniem agenta jest przede wszystkim dokładne poznanie potrzeb klienta. Bardzo ważne jest zdobycie informacji na temat tego, jaki typ obiektu jest poszukiwany, jaki ma być jego metraż, ile pomieszczeń ma posiadać, gdzie ma się znajdować i ile można przeznaczyć na kupno. Informacje te są niezwykle ważne, aby rozpocząć poszukiwania, które mają zakończyć się sukcesem. Jeśli chodzi o nieruchomość na cele inwestycyjne, proces poszukiwań na pozór wygląda podobnie. Działania koncentrują się na zapierających dech w piersiach rezydencjach i historycznych kamieniach, które zostały perfekcyjnie odrestaurowane. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku celów typowo inwestycyjnych jest to zbyt mało. Nieruchomość inwestycyjna lub inaczej  pod inwestycje powinna się charakteryzować odpowiednią stopą zwrotu której wyliczenie pozwoli nam określić rentowność inwestycji .

 

Kiedy warto inwestować w nieruchomości premium?

Rozważając inwestowanie w luksusowe nieruchomości, wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy jest najlepszy czas na takie lokowanie pieniędzy. Okazuje się, że w takie obiekty można inwestować zawsze. Nie należy obawiać się tego kroku nawet wówczas, gdy popyt jest duży, co powoduje wzrost cen. Jak bowiem wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku nieruchomości premium należy zawsze spodziewać się dużego wzrostu wartości. Mówimy tutaj o zyskach długoterminowych, na które nie można liczyć, lokując pieniądze na przykład na lokacie bankowej.

 

Nieruchomości klasy premium a zwrot inwestycji

Tym, co szczególnie zachęca do inwestycji w nieruchomości premium jest naprawdę duży poziom zwrotu. Pod tym względem luksusowe inwestycje wypadają zdecydowanie lepiej, niż klasyczny rynek, który może generować nawet straty. Tym, co zasługuje na uwagę jest również to, że zwrot inwestycji następuje zdecydowanie szybciej, co szczególnie docenią inwestorzy. Przecież nikt nie lubi czekać na swój zarobek zbyt długo.

 

Czy znalezienie nieruchomości premium jest trudne?

Samodzielne szukanie nieruchomości premium może być czasochłonne i bardzo absorbujące. Kiedy jednak postawi się na skorzystanie usługi profesjonalnego agenta, można liczyć na to, że cały proces przebiegnie znacznie szybciej. Warto pamiętać, że gromadzone dane jasno wskazują, że wartość rynku stale się powiększa. Tyczy się to również segmentu klasy premium, który także ma coraz więcej do zaoferowania klientom. Wielu specjalistów podkreśla, że polski rynek nieruchomości luksusowych dopiero się kształtuje. Zwiększa się również liczba osób, których zarobki pozwalają na gromadzenie naprawdę dużych oszczędności. W efekcie nie brakuje tych, którzy szukają sposobu na ich bezpieczne ulokowanie tak, aby przyniosły one wymierny zysk. Możemy być  więc pewni, że luksusowe apartamenty, apartamenty w zrewitalizowanych kamienicach oraz zachwycające domy i rezydencje będą cieszyły się coraz większa popularnością wśród majętnej części społeczeństwa i nie znikną z kręgu zainteresowań inwestorów.

 

Czy inwestowanie w nieruchomości premium się opłaca?

Czy warto inwestować w luksusowe nieruchomości? To pytanie, na które odpowiedź jest tylko jedna. Oczywiście, że tak! Taki sposób lokowania posiadanych oszczędności jest niezwykle bezpieczny i daje gwarancję zysku. Pod tym względem obiektów premium znacznie przewyższają chociażby granie na giełdzie, które wprawdzie daje szansę na duży zysk, ale jednocześnie wiąże się z niemałym ryzykiem.

Ten rynek nieustannie się w Polsce rozwija. Podobnie jak przybywa osób dysponujących sporym kapitałem i szukających sposobu na jego bezpieczne ulokowanie. Można przypuszczać, że sytuacja ta jeszcze długo się nie zmieni. Inwestowanie w luksusowe nieruchomości z segmentu premium jest tym, co warto rozważyć, jeśli mamy odpowiedni kapitał, a nie chcemy grać na giełdzie, kupować obligacji bądź lokować go na lokacie. Obecnie to jeden z najpewniejszych sposobów inwestowania, który przynosi bezpieczny i przede wszystkim realny zysk.

  • Paweł Chęciński

    17.05.2022

Poznaj Twój przyszły Zespół

Language