fbpx

Dlaczego warto zamieszkać na Mokotowie?

Mokotów leży po lewej stronie Wisły i jest zaliczany do jednej z najliczniej zamieszkałych dzielnic Warszawy.  Dzielnica, jest dobrze skomunikowana z centrum miasta. Ma dużo terenów zielonych oraz rozwiniętą bazę gastronomiczną. Mokotów zajmuje powierzchnię  ponad 35 km2 , niektóre części tego rozległe terenu zajmują ville , mieści się w nich wiele ambasad . Według statystyk ponad połowa najwyższej klasy apartamentowców w Polsce mieści się właśnie na Warszawskim Mokotowie.

Wyważenie między zabudową mieszkaniową, terenami przeznaczonymi do rekreacji
i bogata oferta kulturalna sprawiają, że nieruchomości premium, które się tam znajdują, zawsze cieszą się dużą popularnością. Co jeszcze sprawia, że warto zamieszkać na Mokotowie?

W artykule przedstawiamy Państwu inne aspekty, które budują atrakcyjność Mokotowa.

 

Czym wyróżnia się rynek nieruchomości premium na Mokotowie

Choć Mokotów jest najbardziej zaludnioną dzielnicą Warszawy, to przy powierzchni 35,42 km kw. nie odczuwa się tutaj dużego zagęszczenia mieszkańców. Według Miejskiego Systemu Informacji dzieli się ona na 14 rejonów. Są to:

  • Górny Mokotów (położony nad skarpą wiślaną): Stary Mokotów, Wierzbno, Ksawerów, Wyględów, Królikarnia, Służew, Służewiec, Służewiec Przemysłowy
  • Dolny Mokotów (położony w dolinie Wisły): Sielce, Czerniaków, Siekierki, Augustówka, Stegny, Sadyba

Mokotów już od wielu lat jest uznawany za prestiżową dzielnicę, sprzyja temu powszechnie panująca opinia, że to tutaj powstało najwięcej luksusowych apartamentowców. Inwestorów przyciąga przede wszystkim doskonała lokalizacja. Na terenie dzielnicy jest aż 5 stacji metra oraz kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych, co powoduje, że nie trzeba codziennie korzystać z własnego samochodu i stać w korkach.

Dzielnica w wielu miejscach zachowała swój przedwojenny willowy klimat. Wąskie jednokierunkowe ulice z zerdzewieniami po obu jej stronach sprawiają, że nie odczuwa się tutaj dużego ruchu i hałasu typowego dla wielkich aglomeracji. Osoby kupujące apartamenty na Mokotowie mogą liczyć więc na spokój i prywatność, a jednocześnie być blisko centrum miasta.

Dodatkowo Mokotów słynie z placówek edukacyjnych o wysokim poziomie nauczania. To właśnie na Mokotowie mieszczą się prestiżowych uczelni takich jak SGH i SGGW oraz wielu najlepszych w Polsce szkół średnich.  Jak połączymy to z tak kultowymi miejscami dla Warszawy jak Tor Wyścigów konnych Służewiec ,Królikarnia czy  Park Dreszera  to łatwo zrozumieć decyzje inwestorów aby to właśnie w tej dzielnicy lokować swoje środki.

Jakie typy nieruchomości premium są dostępne na terenie Mokotowa?

Mokotów posiada, podobnie jak Śródmieście, bardzo eklektyczną zabudowę. Dzięki temu, że dzielnica uległa najmniejszym zniszczeniom podczas II wojny światowej, częściowo zachowała swoją architekturę i przedwojenny charakter. Stąd do dziś możemy podziwiać przedwojenne odremontowane kamienice oraz wille, zlokalizowane głównie na Starym Mokotowie. Wąskie uliczki są pełne zieleni i tworzą niesamowicie spokojną enklawę.

Klimatyczne rejony dzielnicy przeplatają się z nowoczesnymi luksusowymi apartamentowcami. Najczęściej jest to niska, kilkupiętrowa zabudowa, zlokalizowana w pobliżu terenów zielonych, np. Parku Dreszera, Arkadii czy Morskiego Oka.

 

Ceny nieruchomości premium na terenie Mokotowa

Jak podaje platforma otodom.pl, według raportu cen ofertowych, cena za metr kw. mieszkania na terenie Mokotowa w marcu 2022 wynosiła średnio ok. 16,0 tys. zł. Natomiast przeciętna wartość lokalu w tej dzielnicy to ok. 3,017 mln zł.

Warto zaznaczyć, że ceny nieruchomości luksusowych mogą znacznie odbiegać od średnich. Obecnie, kwiecień 2022, ceny za metr kw. nieruchomości luksusowej na Mokotowie sięgają blisko 40 tys zł.

Co tylko pokazuje jak bardzo prestiżowe jest to miejsce i jak cenione zarówno przez inwestorów jak i przyszłych mieszkańców.

Top 5 lokalizacji na terenie Mokotowa

 

Rezydencja Naruszewicza

Nieruchomość znajduje się na Górnym Mokotowie. Położenie w bocznej uliczce wśród zieleni i przedwojennych willi skutecznie chroni przed hałasami i zapewnia prywatność, a fakt położenia w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wierzbno sprawia że jest ona rewelacyjnie skomunikowana ze wszystkimi częściami miasta.   W 8-piętrowym budynku znajduje się 76 luksusowych mieszkań o metrażu od 56 m kw. do 123 m kw. z loggiami, tarasami i prywatnym ogrodem na dachu. Rezydencja wyróżnia się prostą, nowoczesną bryłą połączoną z klasycznym wystrojem wnętrza, zaprojektowanym przez znanego projektanta Macieja Zienia.

 

Osiedle Eco Park

ekopark mokotów

Kompleks kameralnych budynków w bezpośrednim sąsiedztwie Pól Mokotowskich. W skład osiedla wchodzi kilkanaście budynków, w których jest łącznie ok. 1 200 apartamentów o różnorodnym typie i powierzchni od 52 do 196 m kw. Najnowszą cześć osiedla stanowi Finale Apartments. Inwestycja to 3 trzypiętrowe budynki z 21 mieszkaniami w formule open-space, z tarasami i ogrodami zimowymi o powierzchni od 145 m kw. do 235 m kw.

 

Rezydencja Merliniego

Nieruchomość znajduje się przy ul. Merliniego 5, tuż przy rozległym kompleksie sportowo – rekreacyjnym Warszawianka w którego skład wchodzą korty tenisowe , boiska i baseny.

Budynek z widokiem na zieleń Warszawianki składa się 35 apartamentów z tarasami i ogrodami zimowymi. Budynek wyróżnia się swoją architekturą i przestronnością mieszkań. Warto, wspomnieć, że w okolicy znajduje się kilka innych nowoczesnych apartamentowców oraz zrewitalizowanych kamienic.

 

Rezydencja Oak Lane Mokotów

oaklane mokotów

Rezydencja Oak Lane położona w sercu Starego Mokotowa , przy ul. Kieleckiej   to luksusowy apartamentowiec, w którym znajduje się 11 mieszkań o powierzchni od 90 m kw. do 220 m kw. Każdy z apartamentów liczy 3m wysokości .Bryła . 4-piętrowego budynku wyróżnia się architekturą  łączącą nowoczesność z modernistycznym stylem zabudowy Starego Mokotowa. Elewacja oraz części wspólne zostały wykończone najwyżej jakości materiałami, zastosowano tutaj m.in. czarny ryflowany kamień Salvatori na ścianach i szerokie dębowe deski na podłogach. Mieszkańcy mają do dyspozycji lobby, concierge, strefę lounge i ogród Zen.

 

Cristal Park Residence

Kompleks kameralnych niskich budynków schowany w malowniczym zakątku sąsiadującym z ul. Pory i Al. En Sikorskiego składa się z pięciu 2-piętrowych budynków, w których zaplanowano 41 apartamentów o powierzchniach od 85 m kw. do 188 m kw. Do każdego z nich przynależą ogrody zewnętrzne, zielone tarasy na dachach albo loggie. Na terenie Cristal Park Residence zaprojektowano m.in. zielony dziedziniec oraz lobby z funkcją concierge. Apartamenty są wyposażone w inteligentne systemy smart home (Fibaro), systemy rekuperacji i oczyszczania powietrza (Smog Free).

 

Villa Fiano

Dwa kameralne czterokondygnacyjne budynki w stylu modern art deco , w których znajduje się jedynie 12 apartamentów. Budynki wykończone w barwach miedzi i bieli toskańskiego marmuru. Części wspólne Villi Fiano wykończone naturalnymi kamieniami: granitem i marmurem oraz elementami z wysokogatunkowego drewna i stali nierdzewnej.

Do dyspozycji mieszkańców między innymi całodobowa recepcja, concierge,
oraz inteligentny system zarządzania apartamentem.

 

Inwestycje premium, w które warto inwestować już teraz – nadchodzące projekty

 

Moxo House  

MOXO HOUSE to harmonijne miejsce w tętniącym energią Mokotowie. Ten starannie zaprojektowany, kameralny budynek o prostej formie, stylowo dobranych barwach elewacji i wielkoformatowych oknach tworzy niepowtarzalny klimat.

MOXO House zlokalizowane jest w sercu Mokotowa, zapewniając Ci kameralną atmosferę życia, a jednocześnie mnóstwo atrakcji tuż obok. Szeroka dostępność komunikacji miejskiej, bogata oferta edukacyjna, atrakcyjne obiekty sportowe, a także muzea, galerie sztuki, parki i tereny zielone. Budynek składa się z 13 apartamentów i ma zostać oddany do użytkowania w II kwartale 2022

 

Moko Concept Apartments

Nowoczesny apartamentowiec, który będzie usytuowany przy ulicy Woronicza obok  najbardziej znanej i prężnie rozwijającej się warszawskiej strefy biznesowej, gdzie swoje biura mają największe korporacje z całego świata.  Budynek składa się 74 wygodnych, apartamentów o zróżnicowanej strukturze, o powierzchni od 28 do 265 m2.

 

Wielicka Residence

Komfortowy i zarazem kameralny apartamentowiec składający się z 6 apartamentów położony w centrum dzielnicy Mokotów w Warszawie w otoczeniu zieleni . To wyjątkowe miejsce dla każdego, kto poszukuje luksusowego standardu życia z bliskością i wygodną komunikacją z centrum Warszawy.

  • Ewelina Bielecka

    13.04.2022

Poznaj Twój przyszły Zespół

Language