fbpx

Dlaczego warto zamieszkać na Śródmieściu?

Najmodniejsze restauracje, butiki, teatry galerie sztuki, klimatyczne zakamarki tylko dla wybranych, to wszystko znajduje się na warszawskim śródmieściu. Eklektyzm zabudowy sprawia, że nowoczesność przeplata się tu z historią, apartamenty z kamienicami, kultura z rozrywką. Śródmieście godzi w swojej różnorodności zwolenników luksusowych, nowoczesnych apartamentów z koneserami kamienic pełnych historii.   W artykule przedstawiamy Państwu inne aspekty, które budują atrakcyjność Śródmieścia,
a nieruchomości premium, które się tam znajdują z reguły są w Top najbardziej popularnych na lokalnym rynku.  

Czym wyróżnia się rynek nieruchomości premium na Śródmieściu

Śródmieście to najstarsza część Warszawy. Dzielnica składa się z następujących poddzielnic:

  • Nowe Miasto;
  • Stare Miasto;
  • Powiśle;
  • Solec;
  • Ujazdów;
  • Śródmieście Południowe;
  • Śródmieście Północne.

 

W ostatnich latach Śródmieście przeszło wielką metamorfozę. Rewitalizacji poddano wiele zniszczonych kamienic, które w nowej odsłonie przeobraziły się w budynki z eleganckimi mieszkaniami z duszą. Gotowe do zamieszkania lokale są wyposażone w nowoczesne rozwiązania,  które nadal nawiązują do przeszłości kamienic i przenoszą w klimat z dawnych lat. Co ważniejsze wszystkie apartamenty są odrestaurowane przy użyciu najnowszych technologii, które zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz ochronę przed hałasem płynącym z zewnątrz. Trend „przywracania” do życia pięknych zabytkowych budynków widoczny jest w Śródmieściu, również w przestrzeni publicznej. Elektrownia Powiśle czy hala Koszyki to tylko dwa z wielu kultowych miejsc tej części Warszawy, w których swój czas wolny spędzają również warszawscy celebryci. Śródmieście to nie tylko nieruchomości premium. Również marki premium robią wszystko aby tu zaistnieć. Dom handlowy Vitkacy to już oficjalna stolica mody.

Na Śródmieściu nie brakuje też terenów zielonych. W jego obrębie znajduje się 20 parków,
w tym najbardziej znane – Łazienki Królewskie oraz Ogród Krasińskich.

Ścisłe centrum miasta to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy kochają życie miejskie, nie lubią tracić czasu na dojazdy do pracy i placówek edukacyjnych, a jednocześnie chcą mieszkać
w nowoczesnych i wygodnych apartamentach.

 

śródmieście

Jakie typy nieruchomości premium są dostępne na terenie Śródmieścia?

Śródmieście wyróżnia się gęstą i zwartą zabudową. Znajdziemy tutaj wiele zrewitalizowanych przedwojennych kamienic. Część z nich została wkomponowana w nowe budynki, co pozwoliło na rozbudowę i modernizację zgodnie z obecnymi potrzebami. W odrestaurowanych kamienicach znajdują się nowoczesne apartamenty, wykończone z dbałością o najmniejsze detale, które są pomostem między historią a nowoczesnością i prestiżem. Niestety nie wszystkie budynki udaje się odnowić, dlatego na miejscu wyburzonych obiektów powstają nowoczesne apartamentowce. Ponieważ ceny działek w tym rejonie są jednymi z najdroższych i jest ich bardzo niewiele, wieżowce oferują najczęściej mieszkania klasy premium. W takich obiektach standardem jest własna infrastruktura sportowo-rekreacyjna czy też strefy spa & wellness.

Ceny nieruchomości premium na terenie Śródmieścia

Jak podaje platforma otodom.pl, według raportu cen ofertowych, cena za metr kw. mieszkania na terenie Śródmieścia w marcu 2022 wynosiła średnio ok. 20,0 tys. zł. Natomiast przeciętna wartość lokalu w tej dzielnicy to ok. 1,017 mln zł.

Z kolei jak wylicza portal ogłoszeniowy Morizon.pl – w styczniu średnia cena ofertowa mieszkania zdefiniowanego przez właściciela jako luksusowego wynosiła ponad 2,2 mln zł, czyli ok. 22 tys. zł/m kw.

śródmieście

Top 5 lokalizacji na terenie Śródmieścia

Złota 44

Złota 44 to 54-piętrowy apartamentowiec, usytuowany tuż obok Pałacu Kultury i Nauki. Budynek został zaprojektowany przez znanego architekta Daniela Libeskinda. Wewnątrz znajduje się 287 apartamentów o powierzchni od 63 do 298 m kw., prawie 600-metrowy penthouse oraz strefa rekreacyjno-wypoczynkowa. Wszystkie mieszkania wyposażone są
w system inteligentnego domu. Ponadto powietrze w apartamentach jest filtrowane dzięki systemowi HVAC, a woda – poprzez znajdującą się w apartamentowcu stację uzdatniającą.

Apartamenty Cosmopolitan

Wieżowiec Apartamenty Cosmopolitan położony jest przy ul. Twardej 4, 400 m od placu Defilad. Budynek ma 44 piętra i 160m wysokości. Wyróżnia się modernistycznym stylem oraz całkowicie przeszkloną fasadą. W środku znajdują się 236 wykończonych
i wyposażonych mieszkań o metrażu od 40 do 163m kw. Każdy z nich wyposażony jest
m.in. w klimatyzację, instalację smarthome i światłowód. Dla mieszkańców dostępna jest strefa relaksu m.in. z jacuzzi i sauną.

MODERNA Powiśle

Inwestycja znajduje się przy ul. Zajęczej 1A i jest połączeniem nowoczesnego budynku ze zrewitalizowaną kamienicą. W obiekcie jest 49 mieszkań jednopoziomowych o powierzchni od 27 m kw. do 149 m kw. oraz 2 apartamenty dwupoziomowe o powierzchni 128 m kw.
i 174 m kw. Stąd jest tylko kilka kroków do Bulwarów Wiślanych oraz jednego
z najmodniejszych miejsc w Warszawie – Elektrowni Powiśle.

Foksal 13/15

Pod tym adresem znajdują się dwie zrewitalizowane XIX-wieczne kamienice. W obu budynkach znajduje się 55 apartamentów o powierzchniach od 45 do 230 m kw., podziemny garaż, przeszklone patio ze stylową strefą spotkań, SPA z jacuzzi oraz sauną suchą i mokrą, natomiast na dachu stworzono taras ze strefą koktajlową i widokiem na stolicę. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców jest profesjonalny concierge.

Hoża 42

Hoża 42 to kolejna odrestaurowana kamienica, w której znajduje się 16 apartamentów
o standardzie premium. Mieszkania mają powierzchnię od 68 do 360 m kw. Podłogi gotowych apartamentów wyłożone zostały drewnianą mozaiką, a na sufitach odrestaurowano bogato zdobioną sztukaterię. W części lokali zainstalowano kominki lub kaflowe piece. Na parterze zaprojektowano m.in. salę klubową, siłownię, saunę, basen oraz komórki gospodarcze dla mieszkańców.

 

śródmieście

Inwestycje premium, w które warto inwestować już teraz – nadchodzące projekty

Emilii Plater 15 to kompleks dwóch apartamentowców. Budynki zostały idealnie wkomponowane w okolicę. Jasna elewacja frontu współgra z kolorem fasady rezydencji Ambasadora Maroka, natomiast wysokość gzymsów, attyki i układ kondygnacji jest dopasowany do sąsiadującej kamienicy. Teren pomiędzy obiektami wypełni zielone patio.
W budynkach Emilii Plater 15 powstanie 40 apartamentów o powierzchniach od 25-metrowych kawalerek po 120-metrowy penthouse z 2 tarasami i widokiem na centrum Warszawy.
W inwestycji zaplanowano też podziemny garaż, komórki lokatorskie oraz miejsca na rowery. Obiekt ma zostać oddany w użytkowanie w styczniu 2023 r.

  • Oliwia Chęcińska

    31.03.2022

Poznaj Twój przyszły Zespół

Language