fbpx

Dlaczego warto zamieszkać na Wilanowie?

Popularność Wilanowa nie maleje od lat. Mieszkańcy cenią dzielnicę za bezpieczeństwo i wyjątkowo zorganizowaną społeczność. Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi oraz osób ceniących sobie spokój i ciszę. Co jeszcze przemawia za zakupem nieruchomości na Wilanowie?

Czym wyróżnia się rynek nieruchomości premium na Wilanowie

Wilanów położony jest na lewym brzegu Wisły. Od północy sąsiaduje z Mokotowem, od południa z gminą Konstancin-Jeziorna, od wschodu z Wawrem, a od zachodu z Ursynowem.

Miejski System Informacji dzieli go na rejony: Wilanów Wysoki, Wilanów Niski, Wilanów Królewski, Błonia Wilanowskie, Powsinek, Zawady, Kępa Zawadowska, Powsin.

Ogromną zaletą Wilanowa jest cicha i spokojna okolica. Nie znajdziemy tutaj typowych dla wielkich miast atrakcji, nocnych klubów czy teatrów. Wilanów oprócz wszystkich swoich walorów urbanistycznych oferuje swoim mieszkańcom i inwestorom coś bezcennego – uczucie wyciszenia i bezpieczeństwo.

Niepodważalnym atutem Wilanowa jest wszechobecna zieleń. Dzielnica już od etapu planowania miała tworzyć symbiozę budynków mieszkalnych z terenami zielonymi. Stąd każde osiedle ma na swoim terenie liczne alejki i place zabaw dla dzieci. Mieszkańcy, niezależnie od rejonu, w którym mieszkają, zawsze mogą aktywnie spędzać czas w otoczeniu przyrody. Jednymi z ulubionych punktów rekreacyjnych mieszkańców są Park w Powsinie
i dzika plaża na Kępie Zawadowskiej.

Dodatkowym atutem Wilanowa jest społeczność. Mieszkańcy wspólnie organizują imprezy lokalne oraz walczą o jeszcze lepszą komunikację i infrastrukturę miejską na terenie dzielnicy. Zaangażowanie społeczności przekłada się też na niezwykły w innych miejscach porządek
i czystość. Apartamenty i rezydencje na Wilanowie wybierają rodziny z małymi dziećmi oraz osoby ceniące sobie bliskość przyrody i spokój.

Jakie typy nieruchomości premium są dostępne na terenie Wilanowa?

Na Wilanowie są 2 typy nieruchomości premium: jednorodzinne rezydencje oraz apartamenty w budynkach wielorodzinnych. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu typowych wysokich apartamentowców – na terenie dzielnicy przeważa niska zabudowa 3-4 kondygnacyjna. Dzięki temu mieszkańcy nie czują się przytłoczeni wielkomiejską strukturą. Warto dodać, że większość inwestycji wyróżnia się nowoczesnym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, a jednocześnie budynki są przytulne i idealnie wkomponowują się kolorystyką i bryłą w okolicę.

 

Ceny nieruchomości premium na terenie Wilanowa

Jak podaje platforma otodom.pl, według raportu cen ofertowych, cena za metr kw. mieszkania na terenie Wilanowa w marcu 2022 wynosiła średnio ok. 14,9 tys. zł. Natomiast przeciętna wartość lokalu w tej dzielnicy to ok. 1,75 mln zł.

Warto zaznaczyć, że ceny nieruchomości luksusowych mogą znacznie odbiegać od średnich. Obecnie, kwiecień 2022, ceny za metr kw. nieruchomości luksusowej na Wilanowie przekraczają 16 tys zł.

wilanów

Top 5 lokalizacji na terenie Wilanowa

Piechoty 38

wilanów

Inwestycja Piechoty 38 to apartamentowiec usytuowany na Wilanowie Niskim, przy ul. Piechoty Łanowej 38, składający się trzech luksusowych i nowoczesnych apartamentów (po jednym na każdej kondygnacji) o powierzchni 222-259 m kw. Na parterze znajduje się apartament z ogrodem, na 1. piętrze mieszkanie z tarasami o łącznej powierzchni ok. 90 m kw., a na ostatnim piętrze zaprojektowano penthouse z indywidualnym dostępem do cichobieżnej windy.

Ville Miejskie

Nieruchomości znajdują się na Niskim Wilanowie przy ul. Biedronki 117. Projekt obejmuje 3 segmenty o powierzchni od 242 m kw. do 265 m kw. ze wspólnym garażem podziemnym. Domy mają 3 kondygnacje wraz z parterem oraz mieszkalnym poddaszem. Na parterze zamontowane są duże panoramiczne okna w systemie przesuwnym HS, natomiast na poddaszu są okna fasadowe przechodzące w okna połaciowe. W każdym segmencie jest winda hydrauliczna, prowadząca z poziomu garażu na parter.

Ostra Residence

Nieruchomość jest zlokalizowana na Niskim Wilanowie, przy ul. Ostrej 10. W budynku znajdują się  4 apartamenty o powierzchni 152–277 m kw. Do budowy zastosowano najlepsze materiały i rozwiązania technologiczne. Unikatowy charakter obiektu stworzyła pracownia Visual-Arch. z Warszawy. W 2-kondygnacyjnym budynku do dyspozycji mieszkańców są windy oraz podziemny parking na 8 miejsc. Apartamenty wyposażone zostały w aluminiową stolarkę, infrastrukturę światłowodową, możliwość podłączenia systemu inteligentnego domu oraz instalacji tradycyjnego kominka.

Osiedle Wilanówka

Osiedle to kompleks 16 domów jednorodzinnych na Wilanowie Królewskim. Projekty domów oraz aranżacja osiedla zostały przygotowane przez jednego z najwybitniejszych architektów w Polsce – Hernana Gomeza. Niska i kameralna zabudowa oraz stonowana kolorystyka jest spójna z krajobrazem pobliskiego Rezerwatu Wilanówki. Wszystkie budynki zostały zbudowane w standardzie energooszczędnym. 2-kondygnacyjne domy mają powierzchnię od 235 m kw. do 270 m kw.

Stary Wilanów

W tej części Wilanowa przeważają nowoczesne rezydencje o niebanalnej architekturze. Do wyboru są domy wolnostojące albo w zabudowie bliźniaczej. Okolica jest cicha i spokojna,
a wszechobecna zieleń sprawia, że naprawdę można tutaj odpocząć. Większość nieruchomości ma rozległe tarasy i duże ogrody, a często też podziemne parkingi.

wilanów

Inwestycje premium, w które warto inwestować już teraz – nadchodzące projekty.

Royal Residence

Inwestycja powstaje przy ul. Sarmackiej na terenie Miasteczka Wilanów. W jej skład wejdzie 6 budynków, w których zaplanowano 341 apartamentów o metrażach od 25 m kw. do 157 m kw. Na ostatnich piętrach dostępne będą luksusowe penthousy o powierzchniach od 157 m kw. z przestronnymi tarasami. Inwestycję wyróżnia ponadprzeciętna wysokość mieszkań do 320 cm. Każdy apartament zostanie wyposażony w elektronicznie sterowane rolety przeciwsłoneczne, drewniane okna z nawiewnikami antysmogowymi oraz kamienne parapety. Inwestycja powinna być gotowa w II kw. 2023 r.

Hampton Residence Wilanów

Inwestycja to kompleks luksusowych domów jednorodzinnych, zlokalizowanych na Błoniach Wilanowskich w pobliżu Świątyni Opatrzności Bożej, składający się z 76 rezydencji o powierzchni 196–363 m kw. z tarasami i ogródkami. Budynki będą miały dwie kondygnacje naziemne oraz garaże. Domy wyróżnia modernistyczna bryła z dużymi przeszkleniami, elegancka jasna kolorystyka fasady wykończona naturalnym kamieniem. Teren osiedla będzie zamknięty, ogrodzony i strzeżony. Termin oddania II etapu inwestycji jest zaplanowany na II kw. 2023.

Chorągwi Pancernej 29.

Kameralny budynek apartamentowy Położony w prestiżowej lokalizacji na Wilanowie Królewskim obok Parku i Ogrodów Światla z XVII wiecznym Pałacem Króla Jana III i Mueum Sztuk Pięknych.

Bliskość wysoko rozwiniętej infrastruktury miejskiej, dobrych szkół i przedszkoli, parku czy wielu restauracji powoduje, że to miejsce staje się jednym z bardziej pożądanych miejsc do życia w Warszawie. W budynku znajdują się 4 apartamenty o wysokości 3m , winda oraz garaż podziemny na 8 aut. Każdy z lokali ma duże okna w systemie ślusarki aluminiowej z pakietem 3 szybowym oraz rozsuwane okna typu HS. Inwestycji dodają uroku wysokie sosny rosnące na terenie działki od strony zachodniej.

Łowcza 15

Kompleks 4 segmentów położonych w świetnej lokalizacji Starego Wilanowa .Każdy z segmentów ma powierzchne 250m2 , komfortowy 2 stanowiskowy garaż , klimatyzację i wyposażony jest w nowinki techniczne. Budynki położone w otoczeniu kameralnej zabudowy jednorodzinnej ,w pobliżu pełna infrastruktura miejska , szkoły ,sklepy ,komunikacja miejska. Prawdziwa Willa miejska .

  • Agnieszka Skiba

    13.04.2022

Poznaj Twój przyszły Zespół

Language