Kupno domu - 3 ważne kroki

Doradca Małgorzata Lompert, przybliża Państwu 3 kroki do zakupu wymarzonego domu. Proces ten chociaż nie jest prosty, można podzielić na poszczególne etapy, dzięki którym łatwiej poznać swoje rzeczywiste potrzeby i możliwości.

Domy kupujemy coraz częściej

Przeprowadzając analizę trendów – opierając się na rzeczywistych wartościach biura EuroVilla, można łatwo postawić tezę, że Nasi klienci coraz częściej decydują się na zakupu domu w tak prestiżowych dzielnicach jak Wilanów, Mokotów, Sadyba czy też Konstancin. Znajdą tam ofertę domów wolnostojących, w zabudowie bliźniaczej oraz segmentów klasy premium. Wybór taki podejmowany jest zarówno ze względów praktycznych (większa powierzchnia, mieszkalna, komfort, ogród) ale również w celu podniesienie prestiżu. Posiadanie domu to nadal luksus niedostępny dla większości Polaków. Wymagający klienci  coraz bardziej doceniają komfort i prywatność.

Urzeczywistniając marzenie posiadania domu, warto zwrócić uwagę na wybór partnera jakim z pewnością jest doświadczony Doradca ds. Nieruchomości, od lat konfrontujący się z rzeczywistością rynku lokalnego. Eurovilla Nieruchomości lokalny ekspert od ponad 20 lat doradza oraz wspomaga w procesie wyboru i zakupu swoich klientów .

Krok 1 – Ocena finansowa

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o kolejnych etapach zakupu, jest ocena realnych możliwości finansowych. Czasami warto posiłkować się kredytem hipotecznym, aby spełnić swoje marzenie o domu. Dobrym rozwiązaniem jest spotkanie z niezależnym doradcą kredytowym, który na pierwszym spotkaniu przedstawi różnice pomiędzy ofertami bezpiecznych banków.

Krok 2 – Wybór wymarzonego domu

Poszukując nowego domu Kupujący powinien zadać sobie pytanie, na czym tak naprawdę najbardziej mu zależy.

  • Czy jest to lokalizacja? Mieszkając w mieście ma się wszystko pod ręką, lecz często trzeba zapomnieć o zieleni czy spokoju. Przenosząc się na przedmieścia bardzo dużo się zyskuje, ale za to dojazd do szkół wymaga więcej czasu.
  • Czy wykonanie? Dom marzeń powinien charakteryzować się przede wszystkim trwałością, wysoką jakością wykonania oraz wykorzystaniu nowych technologii.
  • Komfort? Dom powinien posiadać przestronne wnętrze, a do tego być funkcjonalny i estetyczny. Rozkład pomieszczeń powinien być przemyślany, aby ułatwić codzienne życie i komunikację.
  • Otoczenie? Oprócz walorów estetycznych i jakościowych, ważne jest również otoczenie domu. Takie aspekty jak garaż lub miejsca postojowe są kluczowe. Dodatkowo po długim dniu w pracy każdy marzy o relaksie w przydomowym ogródku lub na tarasie.

Krok 3 – Formalności

Jeśli już wybiorą Państwo swój wymarzony dom według powyższych kryteriów, kolejnym etapem będzie dopełnienie formalności dotyczących zakupu i wszystkich spraw związanych z obsługą prawną oraz kredytową. Ten etap proponuję powierzyć zaufanemu Doradcy ds. Nieruchomości.

Z mojego doświadczenia

Dom marzeń dla każdego z nas będzie charakteryzował się innymi cechami. Z mojego doświadczenia jako sprzedawcy wysoka jakość, komfort, zadbane i przemyślane otoczenie potrafią sprawić, że dana lokalizacja będzie dużo bardziej atrakcyjna niż miejski zgiełk.

Szanowni Państwo Eurovilla Nieruchomości  od ponad 20 lat doradza oraz wspomaga w procesie wyboru i zakupu swoich klientów

Z przyjemnością podzielę się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem, aby znaleźć Dla Was wymarzony dom.

Autor Arykułu:

Małgorzata Lompert – Doradca ds. Nieruchomości
Lokalny ekspert dla Wilanowa, Mokotowa i Konstancina.

Artykuły branżowe

EuroVilla dokłada wszelkich starań, aby dzielić się z Państwem
rzetelnymi informacjami na temat rynku nieruchomości w Warszawie i okolicach

Zgłoś ofertę
nieruchomości

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis

Zleć obsługę
sprzedaży
inwestycji

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

House Hunting
dla wymagających

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.